Най-много безработни младежи има в Пловдив

Job Мениджър

Пловдив е на първо място по брой регистрирани в Бюрото по труда безработни хора до 29 години. Това става ясно от статистика на Министерството на труда и социалната политика, цитирана от „Дарик”

До 30. септември тази година са регистрирани 5 721 безработни под 30-годишна възраст, като над 3 200 от тях са жени.

Сред безработните най-висок е делът на хората с начално и по-ниско образование - 2 662 души. Броят на висшистите без работа е малко над 770.

След Пловдив по брой регистрирани безработни до 29-годишна възраст се нареждат Благоевград и София Област. Най-малко регистрирани безработни има в Габрово - 504.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
На днешната дата, 21 януари. Бабинден по стар стил, имен ден празнуват Агнеса, Валерия, Максим, Максимилиан
Технологичният гигант Sony отделя телевизионния си бизнес в предприятие с китайци
Талисманите-говорители на M&M's се обличат като супергерои на Marvel
Кристалина Георгиева към европейските лидери: Стегнете се!
Цитат на деня
Проучване на PwC: Изпълнителните директори не са оптимисти за приходите на техните компании
Renault ще си партнира с френска отбранителна компания за производство на дронове за Украйна