Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|63 млн. лв. са забавените заплати във фирмите
За деветте месеца на годината е забавено изплащането на трудови възнаграждения в размер на 45,5 млн. лв., а до днешна дата забавените заплати са около 63 млн. лв. Това каза изпълнителният директор на Главната инспекция по труда (ГИТ) Румяна Михайлова, която участва в национална конференция "Здравословни работни места", предаде БТА.
От края на 2009 г. досега са изплатени забавени трудови възнаграждения в размер на 238 млн. лв.
През първите девет месеца на 2013 г. ГИТ са извършили 43 107 проверки в 33 397 предприятия от всички икономически дейности с 1 288 700 работници и служители в тях. Констатирани са 185 804 нарушения, като 41% от тях са нарушения на нормите в областта на здравословните и безопасни условия и на нормите за организация и управление за здравословни и безопасни условия на труд (60 на сто).
Нарушенията на безопасността на работното оборудване и технологичните процеси са 25,3 процента, а на хигиена на труда - 14,7 на сто.
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Председателят на Европейския парламент иска разследване срещу евродепутат, близък до Русия
ЕС |Франция се подготвя за тежка гореща вълна от 39 градуса в близките дни
Свят |El País: Мнозина в ЕС са недоволни от работата на Калас като шеф на дипломацията
ЕС |Трите български етапа на Giro d’Italia са отразени в 87 държави
Спорт |The Guardian: Шри Ланка се превръща в център на киберпрестъпността в Югоизточна Азия
Свят |Звездите за бизнеса от 15 до 21 юни: Лятното слънцестоене носи нова динамика в идеите и комуникацията
Хороскоп |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Тръмп и Нетаняху вървят към сблъсък заради споразумението между САЩ и Иран
Свят |Времето: Ветровито със следобедни валежи
България |ЕС обвинява Китай, че обучава руски войници за войната в Украйна
Свят |Президентът Илияна Йотова: Скопие опитва да премахне текст от доклада на ЕП
Политика |Първият ден на срещата на Г-7 започва с разговори за Украйна и Близкия изток
Свят |Премиерът: Въвеждаме система за контрол на обществените поръчки
България |ADVERTORIAL
Blink parking се превръща в естествения дигитален избор за плащане на паркирането в зона
cargo-partner разширява европейската си мрежа за автомобилен транспорт в отговор на нарастващото търсене и тенденциите за nearshoring
Коментари
Няма въведени кометари.