КНСБ: Надомниците пълнят сивия сектор

КНСБ: Надомниците пълнят сивия сектор

Между 300 000 и 500 000 българи работят от дома, заявиха на пресконференция лидерите на КНСБ. Част от тях печелят всичките си пари по този начин, а други само допълват доходите си. Много от надомниците работят в сивия сектор.

Нов проектозакон за наетите служители предвижда трудов договор и съответните права и задължения за всички трудещи се от дома, заяви председателят на Сдружението на надомните работници Виолета Златева.

Хората, които произвеждат продукт в домовете си и сами го реализират на пазара трябва да имат повече права, смятат и от КНСБ. Необходими са стимули, за да излязат те „на светло” и да развиват дейността си извън сивата сфера. Това ще подпомогне и икономиката на страната, смятат от синдиката.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Никола Саркози влезе в затвора
Урок по раждаемост: Как град Пейсън в щата Юта съзаде "икономика на бебетата"?
Ретинален имплант възстановява способността за четене при хора със слепота
Учени откриха иновативна формула, която лекува анемията без да води до стомашен дискомфорт
Дигиталното евро – новата основа на европейската финансова инфраструктура
Санае Такаичи: Новото лице на властта в Япония
Представители на банки: Поколението Z напуска сектора в търсене на предприемачески възможности
Васил Терзиев предлага актуализация на столичния бюджет