70 нови технологични чудеса гостуват на есенния панаир в Пловдив

70 нови технологични чудеса гостуват на есенния панаир в Пловдив

Продукт, носител на приза „Най-иновативна технология” от изложението в Лас Вегас, дизелов локомотив, който се движи без машинист и редица още технологични новости от цял свят в областта на екологията, пестенето на енергията, комуналната техника, анкризисните решения ще бъдат представени на Международния технически панари в Пловдив от 27 септември до 2 октомври.

Над 70 нови изделия ще покажат участниците в есенното изложение, като от тях 17 са световни новости.

Хитовият продукт, отличен в Лас Вегас представлява система за фотогравиране, която дава възможност графични изображения и снимки да се пренасят трайно върху бетонови фасади. Според експерти, това открива нови хоризонти пред архитектурата в областта на външното оформление на сградите.

Друга иновация предлага трайно решение в областта на пестенето на електрическа енергия. Тя включва серия от LED лампи, приложима в помещения, паркинги и улици, базирана на елементи, които снижават консумацията на ток и удължават времето за използване.

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

5-минутно упражнение може да удължи вашия живот и да ви направи по-успешни
Слънцето се "събужда" и НАСА не знае причината
Смятана за изгубена от 400 г. картина на Рубенс е открита в имение в Париж
Имате лош шеф? Ето как да се справите
Politico: България и още 5 страни от ЕС блокират предложения на ЕК за санкции срещу Израел
Бившият бразилски президент Жаир Болсонаро е диагностициран с рак на кожата
Работна ръка под наем: устойчиво решение или временна мярка за икономиката?
ChatGPT ще използва система за проверка на възрастта след смъртта на тийнейджър