Безплатни тетрадки за столичните първокласници

Общество

Няколко водещи бизнес компании и Столична община осигуриха 30 000 безплатни тетрадки и учебни помагала за всички първокласници, които утре ще прекрачат училищния праг.

Тетрадките са малък формат с картонени корици и с две лица: едното за работа в клас, другото – за домашна работа, съобщиха от "Московска" 33. Това допълнително ще олекоти товара на ученическата раница, тъй като няма да се налага да се носят по две тетрадки за всеки предмет. Пособията са изработени и от специална олекотена хартия. Помагалата и тетрадките са оформени с весели картинки и игри, които привличат вниманието на малките ученици и ги учат на любов към писането и четенето.

Тетрадките ще бъдат раздадени на всички първокласници по случай първия учебен ден в софийските училища утре по време на тържественото откриване на новата учебна година.

 

 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Wizz Air свързва София с 19 държави чрез 39 директни маршрута това лято
Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Как да се измъкнем от кариерна безизходица?
Президентът Илияна Йотова: Скопие опитва да премахне текст от доклада на ЕП
31 декември и 2 януари ще бъдат неработни дни
Радев: Няма да допуснем санкции, които рефлектират негативно върху икономиката ни
Какво се случва с дълговете ви, когато умрете?
10 цитата за живота от Брус Лий
Жечо Станков: Договорът за 7 и 8 блок на АЕЦ Козлодуй ще бъде подписан до края на 2026 г.
Отравяне с гъби погуби руски журналист, разкрил връзката на Путин с гимнастичката Алина Кабаева
2-ри годишен Форум за транспорт, логистика и спедиция: Под натиска на регулациите