Еврото се срина на азиатските пазари

ЕС

Единната европейска валута регистрира невиждан от 10 години спад на борсите в Азия, предаде „Фрас прес”. В началото на търговията еврото поевтиня до 104.90 йени за една валутна единица, което е най-ниската му стойност от юли 2001 г.

Причината за обезценяването са задълбочаващите се опасения от евентуален фалит на Гърция, въпреки уверенията, дадени вчера от премиера Папандреу, че страната ще продължи да изплаща дълговете си на всяка цена.

„Нещата стават много сериозни и всички наблюдаваме внимателно как ще се разгърне проблемът", коментира за „Франс прес” японският финансов анализатор Сатоши Тате.

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

The Guardian: Италия измества Дубай като убежище на британските богаташи
Зеленски приветства споразумението между САЩ и Иран и заяви, че Украйна е готова за примирие с Русия
Бърнаутът сред мениджърите разрушава екипите. Как да му противодействате?
Изтегляне на войски на САЩ: Тръмп планира отмъщение за НАТО след недостатъчната подкрепа за удара в Иран
На днешната дата, 9 април. Рождениците днес
Времето: Облачно, а на много места и дъждовно
Напрегнато очакване: Визитатата на папата в Испания ще струва над 15 млн. евро
Коренните американци – първите майстори на заровете и игрите на случайността