Русия критикува Европа за мерките срещу Е.коли

ЕС

Русия разкритикува европейските действията за борба със заразата на смъртоносния щам на бактерията Ешерихия коли. Руският главен санитарен инспектор Генадий Онишченко заяви, че страната му е недоволна от мерките, които Европа взима, предава „Интерфакс”.

„Внимателно изучихме експертния доклад на Европейската комисия за разследване на заразяването с Е. коли и предложените изводи, че заразата е предизвикана от кълнове на сминдух от Египет. Документът оставя много въпроси и по същество не отговаря на нито един от тях”, заяви Онишченко.

Той допълни, че Русия ще се съобрази с официалната препоръка на Европейската комисия за забрана на вноса на редица селскостопански продукти от Египет.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Токио обяви изграждане на най-голямата в света плаваща вятърна електроцентрала с капацитет 1 гигават
Председателят на ПГ на „Прогресивна България“: Гарантирам абсолютна безкомпромисност към олигархичния модел "Борисов – Пеевски"
Дубай премахна минималния праг за инвестиции в недвижими имоти срещу разрешително за пребиваване в ОАЕ
Reuters: САЩ ще закрият мисията за наблюдение на примирието в Газа
Спрете да гоните "вайръл" победи!
Рекорд: 26 български плажа и 6 пристанища със знак за качество "Син флаг" за новия сезон
Не можете да бъдете ефективни лидери, ако не сте любопитни
Задава се най-дългото слънчево затъмнение на XXI в.: На 2 август 2027 г. Слънцето ще изчезне за 6 мин. и 23 сек.