Силни земетресения в Чили и Нова Зеландия

 Силни земетресения в Чили и Нова Зеландия

Две силни земетресения разтърсиха държави, разположени в Южното полукълбо. Трус с магнитуд 6,2 по скалата на Рихтер беше регистриран в Чили, съобщи Геоложката служба на САЩ.

Епицентърът е бил на 78 км. североизточно от чилийския град Калама, на дълбочина 91,3 км. Няма данни за жертви и разрушения в държавата, която преди няколко месеца бе поразена от ужасяващия 8,8 по Рихтер трус.

Агенция Синхуа пък предаде за земетресение с магнитуд 5,3 по Рихтер в района на Хокс Бей на новозеландския Северен остров. Епицентърът на този трус е на 10 км. северозападно от гр. Вайороа, а дълбочината - 40 км. Няма информация за жертви и разрушения.

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 17 януари. Антоновден
Инвестиционен фонд от САЩ съди Москва за дълг от 225 млрд.долара на Руската империя
Проф. Радка Аргирова: Този нов вариант на грипа води до много бързо развиващи се пневмонии
Въздушната администрация на САЩ предупреди авиокомпаниите за възможни военни действия около Мексико, Централна и Южна Америка
Българският дипломат Николай Младенов е представител на Съвета за мир в Газа
Времето: Слънчево, но студено. Жълт код за силен вятър в 14 области
Проста и ефективна тактика срещу манипулатори
Netflix придобива световните права за стрийминг от Sony Films след премиерите по кината