ТЕПКО призна за изтичане на 520 тона силно радиоактивна вода в морето
„Токио Електрик Пауър" (ТЕПКО), оператор на авариралата японска атомна електроцентрала „Фукушима-1” заяви, че за шест дни в морето е изтекла 520 тона силно радиоактивна вода, предават световните агенции, позовавайки се на изявление на ТЕПКО.
Оттам заявиха, че частици, попаднали в морето в дните след 1 април, са изчислени на 4700 терабекерела, което е 20 хиляди пъти над годишния позволен лимит в комплекса
Ако се приеме, че първи април е била начална дата на изтичането, то е било забелязано на следващия ден, а четири дни по-късно е било спряно с помощта на течно стъкло.
Компанията заяви, че все още може да има изтичане на радиоактивна вода по неустановени пътища, които тя се опитва да определи.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.