News of the World – „Сбогом, благодарим ви”

ЕС

„Сбогом, благодарим ви”. С това заглавие излезе последният брой на британския таблоид News of the World.

В обръщение на главния редактор изданието поднася извинения на читателите си, съобщи BBC. „Просто изгубихме пътя си”, обяснява редакторската статия на своите 7,5 млн. лоялни читатели.

Таблоидът със 168-годишна история ще бъде спрян заради разразилия се през последната седмица скандал с подслушване във Великобритания. Полицейско разследване по случая беше стартирано по нареждане на премиера Дейвид Камерън, след като шокиращият казус придоби огромни размери и разтърси цялата страна. Първоначално беше установено, че британски частен детектив, нает от изданието, за да го снабдява с информация, е имал достъп до телефонния номер на ученичка, която се е водила в неизвестност. Той е успял да прослуша част от гласовите й съобщения и дори ги е изтривал, като така е давал надежда на родителите й, че тя е жива и същевременно е унищожил важни полицейски улики.

Детективът е имал достъп до номерата и гласовите пощи на близките на загинали британски войници в Ирак и Афганистан. News of the World е обвинен в подслушването (наричано от британските медии “hacking”) на множество знаменитости, политици и жертви. Полицията на Острова сочи около 4000 потенциални „мишени” са били следени от неделното издание.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Великобритания отхвърля идеята за такси в Ормузкия проток
„Кралицата на кетамина“ получи 15 години затвор за смъртта на звездата от „Приятели“ Матю Пери
Венецуела прие нов закон за минната индустрия, отварящ вратата за чуждестранни инвеститори
Тръмп предупреди Иран да не въвежда такси за преминаване на кораби през Ормузкия проток
На днешната дата, 10 април. Разпети петък
Изтегляне на войски на САЩ: Тръмп планира отмъщение за НАТО след недостатъчната подкрепа за удара в Иран
Времето: Облачно и дъждовно
Атаките срещу Саудитска Арабия са намалили петролния й производствен капацитет