Барса си осигури титлата в Испания кръг преди края

Барселона си осигури титлата в Примера дивисион кръг преди края й след 1:0 срещу Атлетико Мадрид.

Каталунците имат 93 точки на върха и няма как да бъдат стигнати от втория в класирнето Реал Мадрид (89). „Белите“ също спечелиха своя мач с Еспаньол, но попадението на Лионел Меси във вратата на „дюшекчиите“ и гарантираните три точки, „убиха“ всички надежди на „балета“ за късно пренареждане на челото в Примера, пише Гонг.

Атлетико Мадрид запази третата си позиция със 77 точки, с три повече от четвъртия Валенсия, който завърши наравно (1:1) със Селта Виго.

Меси застраши вратата на Ян Облак няколко пъти, преди да вкара победния гол в 66-ата минута след отлична комбинация с Педро. До края на мача Атлетико бе застрашен още два пъти.

В края на срещата напрежението взе връх и се стигна до спречквания между играчите.

Барса ще отпразнуват трофея си официално след мача срещу Депортиво Ла Коруня в следващия 38-и кръг на Примера дивисион.