Австрия подкрепя с 5 хил. евро всяка покупка на електрическа кола

Австрия подкрепя с 5 хил. евро всяка покупка на електрическа кола

Австрия ще подкрепя с 5 хил. евро всички покупки на електрически превозни средства от началото на месец юли. Това обяви министърът на икономиката на страната Леоноре Гесслер на пресконференция, цитирана от „Ройтерс“.

„Трафикът е и продължава да бъде „проблемното дете“ на климатичния баланс. Искаме да използваме всички налични инструменти за обрат в мобилността“, заяви Гесслер. Тя подчерта и усилията на страната за утрояване на подкрепата на точките за зареждане на автомобилите.

Според Европейската обсерватория за алтернативни горива целите на цялостния транспортен план на Австрия до 2025 г. включват редуциране на вредните емисии, стимулиране на използването на обществен и железопътен транспорт, както и употребата на коли на ток.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Росен Карадимов: Проверките доказват, че еврото се използва като повод за повишаване на цените
1000 лв. глоба и 3 месеца без книжка, ако шофираме в аварийната лента
Спират движението на метрото между станциите "Сливница" и "Обеля" от днес
Ответни мита: Кои страни от ЕС биха могли да бъдат най-засегнати?
Лос Анджелис съди Airbnb за предполагаемо завишаване на цените след горските пожари
България успешно се конкурира с Франция и Италия по производството на черен хайвер
Насочила ли се е гейминг индустрията към нов крах?
Европейските страни, в които има най-добър баланс между работа и личен живот