Fiat Chrysler и PSA ще се слеят под името Stellantis

Политика за бисквитки

Италиано-американският автомобилостроител Fiat Chrysler и френският PSA (Peugeot-Citroen) съобщиха, че компанията, която ще се създаде при сливането на двата концерна, ще се казва Stellantis (изписано STELL/\NTIS), предаде Си Ен Би Си.

„Името черпи вдъхновение от това ново и амбициозно партньорство между марки с дълга история и силна фирмена култура. Това обединение ще създаде един от новите лидери в следващата ера на мобилността, като същевременно с това ще запази изключителната стойност на съставните му части“, се казва в съобщението на двете фирми.

Новото име ще бъде използвано само на корпоративно ниво. Отделните автомобилни марки на двете фирми, сред които Alfa Romeo, Chrysler, Fiat, Jeep,  Peugeot и Citroen, ще запазят своите лога и имена непроменени.

Fiat Chrysler и PSA очакват да финализират сливането до края на първото тримесечие на следващата година, като те ще имат равен дял в бъдещата компания. Тя ще бъде четвъртият по-големина производител на автомобили в света.

 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 6 до 12 април
Запрянов: С подписаното споразумение за сигурност с Украйна ние не поемаме никакви военни ангажименти
Времето: Днес ще бъде предимно слънчево
Северна Македония намалява акцизите на горивата, дизелът поевтинява най-много
Българският фермерски съюз предупреждава за риск от прекратяване на членството на България в „Копа-Коджека“
Египет минава на дистанционна работа всяка неделя заради енергийната криза
Папа Лъв XIV: Онези, „които имат властта да започват войни“, да „изберат мира“
На днешната дата, 6 април. Рождениците днес