Германският регулатор разследва автопилота на Tesla

Политика за бисквитки

Автоматизираната система за управление на "Тесла" (Tesla) , известна като "Автопилот“ (Autopilot), е предмет на разследване от германския регулаторен орган, съобщи вчера в. "Билд ам Зонтаг", цитиран от Си Ен Би Си, позовавайки се на говорител на агенцията.

Федералното управление за автомобилен транспорт на Германия (Kraftfahrt-Bundesamt) оценява дали технологията, която "Тесла“ предлага като подобрение, е безопасна за движение по германските пътища.

Регулаторът води разговори и с нидерландската агенция за лицензиране на превозните средства, които могат да се използват в Европа, според информацията на германското издание, цитирано от БТА. "Тесла" и  германското федерално управление не отговориха на молбата на Си Ен Би Си за коментар. 

Автоматизираната система на "Тесла" се сблъсква с все повече проверки по света след серия от инциденти с фатален край.

Миналата седмица Националната администрация за пътна безопасност (NHTSA) на САЩ започна второ разследване за потенциален дефект в системата "Автопилот“, след като потребители се оплакаха от "измамно спиране"  при високи скорости.

Федералното управление за автомобилен транспорт на Германия стартира отделно разследване през януари за евентуални рискове  за безопасността на тъчскрийна в централната конзола на някои модели на „Тесла“.  

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Филмът „Битка след битка“ с участието на Ди Каприо спечели шест награди БАФТА
Има ли предимства в тихото представяне на пазара на нов продукт?
На днешната дата, 24 февруари. Рождениците днес
СЕМ утвърди новия Управителен съвет на БНТ
Сам Алтман защити ресурсните нужди на AI: Хората също се нуждаят енергия, докато се учат
ООН: Светът води най-ожесточената борба за власт и ресурси след Втората световна война
Водещи експерти наградиха най-добрите млади маркетолози в ,,Рекламна академия“ 2026
Financial Times: Иран е подписал тайна сделка с Русия за ПВО-отбрана на стойност 500 млн. евро