Tesla отчете пето поредно тримесечие на  печалба

Tesla отчете пето поредно тримесечие на  печалба

Производителят на електромобили Tesla обяви късно снощи приходи от 8,77 млрд. долара за третото тримесечие, надминавайки очакванията на анализаторите. Това е и петото поредно тримесечие, през което компанията отчита печалба.

Приходите на Tesla са нараснали с 39 процента на годишна основа, което според компанията е постигнато основно чрез значително увеличаване в доставките на автомобили, както и чрез растеж в други части на бизнеса.

Чистата печалба е достигнала 331 млн. долара въпреки цялостния икономически спад тази година, причинен от пандемията от коронавирус.

Tesla е доставила 139 593 електромобила през третото тримесечие, доближавайки се до целта да достави на клиентите си половин милион коли тази година. Автомобилостроителят все пак признава, че постигането на целта е станало по-трудно.

Акциите на компанията скочиха в следборсовата търговия. През последните месеци котировките на Tesla силно се повишиха, давайки й по-голяма пазарна капитализация отколкото на всеки друг автомобилостроител в света, отбелязва ДПА.

Миналия месец шефът й Илон Мъск обяви нов план за намаляване наполовина на цената на киловатчас на батериите на компанията, в опит да направи колите по-достъпни.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Киев: Русия е струпала 110 000 войници близо до стратегически важен украински град
Путин е готов да съкрати военните разходи на Русия на фона на опасенията от рецесия
Финансовият министър иска криминализиране на подпомагането на деца за участие в онлайн залагания
В Будапеща ще се състои ежегодният гей парад въпреки официалната забрана
Тръмп прекрати търговските преговори на САЩ с Канада, помрачавайки надеждите за нови споразумения
Променят движението в центъра на София до 8 юли заради протести срещу еврото
Джеф Безос се ожени за Лорън Санчес на пищна церемония във Венеция
Иран погребва висши командири и ядрени учени, убити в конфликта с Израел