Tesla ще строи нов завод в Берлин
Автомобили
Обновена 08:45ч., 13.11.2019
Главният изпълнителен директор на Tesla Илон Мъск съобщи, че ще компанията, произвеждаща електрически автомобили, ще построи нов завод - т.нар. Гигафабрика 4 - "в района на Берлин", съобщиха Ройтерс и ДПА.
Мъск обяви решението си на церемония в Берлин за връчване на наградите "Златен волан", организирана от автомобилното списание "Ауто Билд" и вестник "Билд ам зонтаг".
В отговор на журналистически въпрос Мъск каза, че заводът ще се намира близо до новото летище на Берлин, което предстои да бъде открито южно от германската столицa, предаде БТА.
Мъск съобщи още, че Tesla ще създаде в Берлин също така инженерен и проектантски център.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 16 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Испанските барове се подготвят с още бира и персонал заради Световното по футбол
Любопитно |Модиляни, Климт и Пикасо на търг: една от най-скъпите колекции в Европа излиза на пазара
Любопитно |ЕС запазва безплатния ръчен багаж и обезщетенията при закъснели полети
Свят |Звездите за бизнеса от 15 до 21 юни: Лятното слънцестоене носи нова динамика в идеите и комуникацията
Хороскоп |На днешната дата, 16 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Цитат на деня
Цитат на деня |Модиляни, Климт и Пикасо на търг: една от най-скъпите колекции в Европа излиза на пазара
Любопитно |Испанските барове се подготвят с още бира и персонал заради Световното по футбол
Любопитно |ЕС запазва безплатния ръчен багаж и обезщетенията при закъснели полети
Свят |Smallman с ново видео и нова песен
Култура | Advertorial |Липсващ протеин може би предизвиква част от случаите на аутизъм
Наука и Здраве |ADVERTORIAL
Blink parking се превръща в естествения дигитален избор за плащане на паркирането в зона
cargo-partner разширява европейската си мрежа за автомобилен транспорт в отговор на нарастващото търсене и тенденциите за nearshoring
Коментари
Няма въведени кометари.