Alphabet изненада Уолстрийт

Икономика

Корпорацията Alphabet, компанията майка на американския технологичен гигант Google, отчете днес по-големи от очакваното приходи от реклама и оперативен марж, което доведе до поскъпване на акциите на компанията след приключването на официалната търговия, предаде Ройтерс.

Котировките на ценните книжа на Alphabet скочиха с близо 3 процента до 1020 долара след закриването на официалната търговия. Акциите тази година поскъпнаха с 25 на сто.

Приходите за третото тримесечие на Alphabet са се увеличили с 24 процента до 27,8 милиарда долара - над средната оценка на анализаторите, които очакваха приходи от 27,2 милиарда долара. Печалбата е достигнала 6,7 милиарда долара или 9,57 долара на акция, което е доста над очакванията на Уолстрийт.

Alphabet, наред с останалите представители на технологичния сектор, се радва на солиден растеж през последните години, тъй като рекламата се мести от традиционните медии към интернет, а потребителите все по-масово използват дигитални устройства.

Компанията се сблъсква с политически натиск, особено в Европа, заради нарастващата си доминираща позиция и заради ролята си в онлайн пропагандната, но тези проблеми все още не са засегнали печалбата.

Третото тримесечие бе 15-о поред, в което компанията отчита двуцифрен растеж на продажбите на годишна основа. Продажбите на реклама в Google представляват по-голямата част от проходите на компанията.

Разходите за привличане на трафик са се увеличили с 54 процента през тримесечието, възлизайки на 12 процента от продажбите на реклама. Според анализаторите обаче растежът на приходите и контролът на разходите са направили това увеличение не чак толкова голям проблем.

Другите източници на приходи на Google, сред които смартфоните Pixel и гласовоактивиращите се устройства Home, както и облачните услуги, също се радват на солиден растеж. Приходите от нерекламен бизнес са се увеличили с 40 процента на годишна основа до 3,4 милиарда долара през тримесечието.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 16 до 22 март
Зеленски: Украйна иска пари и технологии в замяна на помощ в борбата с дроновете в Близкия изток
Стражите на Ислямската революция заплашиха с убийство израелския премиер Бенямин Нетаняху
От бира до спортни екипи, това са компаниите, чиито акции ще скочат най-много заради Световното по футбол според Goldman
Най-подценяваната човешка способност
Гюров за Съвета за мир: В понеделник внасяме жалба в Конституционния съд
Защо любимите ви знаменитости продават гласовете си на тази компания за изкуствен интелект?
На днешната дата, 16 март. Рождениците днес