Armani се възстановява от пандемията със скок на продажбите от 34%

Икономика

Дизайнерът Джорджо Армани съобщи днес, че продажбите на неговата модна къща са скочили с 34 процента през първото полугодие благодарение на Китай и САЩ. Италианската група обаче смята, че може бе ще трябва да изчака до догодина, за да заличи напълно щетите от пандемията от COVID-19, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.

"Целта е да се върнем към нивата от преди пандемията до 2022 година, с над два милиарда евро консолидиран пряк оборот", посочи в комюнике Джорджо Армани, който е президент и главен изпълнителен директор на едноименната марка.

Консолидираните нетни приходи от продажби на Armani намаляха с 25 на сто миналата година до 1,6 милиарда евро, главно през първото полугодие, в резултат на пандемията, обяснява луксозната марка.

Секторът на лукса отчете през 2020 година първия спад на продажбите от години, тъй като пандемията наложи затварянето на много магазини и спря международния туризъм.

За цялата 2020 година Armani отчете чиста консолидирана печалба от 90 милиона евро, но оперативна загуба от 29 милиона евро.

През април 87-годишният Armani заяви, че е възможно да помисли за обединение с друга италианска компания.

Джорджо Армани беше сред първите предприемачи, започнали да помагат в борбата с разпространението на коронавируса, като фабриките му започнаха да произвеждат защитни престилки за еднократна употреба за медиците

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

„Камаз“ разработва безпилотни автобуси
Mission Point: AI изисква еволюция на начина на работа на бизнеса
Над 1600 нарушители с е-тротинетки са санкционирани в София от началото на годината
Какво можем да научим от „Седмицата за размисъл" на Бил Гейтс
Ето как можем да подадем сигнал до Европейската прокуратура
Поевтиняване на горивата у нас, изплатени са близо 13 млн. евро компенсации
Ватикана ще изгради централа за възобновяема енергия за 100 млн. евро
Емоционалната устойчивост се превръща в най-ценното умение в работата
Милиардерът Питър Тийл придоби 1% дял в аржентинска петролна компания, работеща във „Вака Муерта“
Има ли по-добър от Джон Ву? Ще снимат римейк на „Лице назаем“
Най-кратките литературни шедьоври в историята