Brexit: Япония предупреди за изтегляне на фирмите й

Brexit: Япония предупреди за изтегляне на фирмите й

Ако Великобритания излезе от ЕС, централите на японските компании, базирани в страната, ще бъдат изтеглени, предупреждава японското правителство, цитирано от Би Би Си.

В доклад на японската дипломация пише, че това може да се случи, ако законите на ЕС престанат да бъдат в сила във Великобритания, пише "Фокус".

Около 140 000 британци работят в японски компании.

Правителството е получило текста на доклада в началото на седмицата.

Междувременно британската премиерка Тереза Мей предупреди, че икономикат в страната ще пострада от решението за напускане на EС, въпреки оптимистичите признаци, че отражението няма да е толкова сериозно.

"Предстоят ни трудни времена. Видяхме, че данните дават противоречиви сигнали за ситуацията в икономиката в настоящия момент. Смятам, че тя реагира по-добре, отколкото някои предсказваха след референдума, но аз ще бъда честна и няма да лъжа, че всичко върви добре", предава думите й Ройтерс.

Все още не е ясно кога Лондон ще активира клаузата от Лисабонския договор за излизане от ЕС, но Мей заяви, че няма да има и втори референдум, както настояват противниците на развода с общността.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Стартъп за $1.5 млрд. фалира, представял 700 индийски програмисти за AI алгоритъм
На днешната дата, 7 юни. Имен ден празнуват Валери и Валерия
Неизвестно за известните: Модният революционер, на когото маркиза и звезди донасят късмет и пари
Регулаторите подписаха споразумение срещу спекулата преди въвеждането на еврото у нас
Тръмп: Си Цзинпин ще възобнови износа на редкоземни минерали за САЩ
КЕВР предлага поскъпване на тока и парното с 5% от следващия месец
България е на четвърто място по икономически растеж в ЕС
Слънце до обяд, следобед - облаци и превалявания