ЧЕЗ получила оферти за бизнеса си у нас

Икономика

ЧЕЗ е получила обвързващи оферти за дейността и бизнеса си в България от няколко заинтересовани страни, предаде БНР като се позова на информация в чешкото онлайн издание Prague Daily Monitor. 

Според тази информация чешката енергийна група е обявила заявения интерес още на 18-и август, добавяйки, че понастоящем оценява подадените оферти. Твърди се неофициално, че сред кандидатите за  българските активи на ЧЕЗ, е един от другите два енергийни оператора в България - “Енерго-про“.

По-рано този месец изпълнителният директор на компанията Даниел Бюрез заяви пред агенция Czech News Agency (CTK), че ЧЕЗ ще вземе решение през септември за бъдещето на дейността си в България. 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Standard and Poor’s повиши перспективата пред рейтинга на България от стабилна на положителна
Възстановиха електроснабдяването в Куба след масовото спиране на тока
Времето: Жълт код за обилни валежи в 12 области
Унищожават 859 кг био храни от склад в София заради манипулиране на сроковете на годност
Историята на вашата марка работи благодарение на вас. И това може да е най-големият ви проблем
Пеканов: Инфлацията в момента е основно предизвикателство за всички граждани
Стоковата борса: Царевицата беше под натиск от сигнали за изобилно предлагане на нова реколта