Илон Мъск няма да влезе в борда на директорите на Twitter

Илон Мъск няма да влезе в борда на директорите на Twitter

Главният изпълнителен директор на Tesla Илон Мъск, който миналата седмица се сдоби с над 9% от Twitter, няма да влезе в борда на директора на компанията, предадоха Асошиейтед прес и Ройтерс.

Новината беше обявена от главният изпълнителен директор на Twitter Парадж Агравал чрез туит. Тя идва, след като през уикенда Мъск в серия туитове предложи няколко възможни промени в компанията, включително и отказ от реклами. През 2021 г. близо 90% от приходите на Twitter са дошли именно от реклами, пише БТА.

Сред другите екзотични предложения на Мъск беше централата на компанията да стане приют за бездомни, както и да се направи възможно плащането на криптовалутата доджкойн, която Мъск подкрепя от няколко месеца, макар и мнозина да я считат за несериозно начинание.

"Илон трябваше официално а стане част от борда на 9 април, но той самият сподели в този ден, че няма да се присъедини", написа Агравал в съобщение до служителите на компанията. "Смятам, че така е най-добре", допълни той, без да дава обяснение за решението на Мъск. Шефът на Tesla отговори на поста на Агравал само с емотикон.

Акциите на Twitter скочиха с 27% на 4 април, когато стана ясно, че Мъск е закупил 9% от компанията, но през следващите дни спаднаха със 7,5 на сто. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Адриан Юриев: Визионерът, който променя пазарите на недвижими имоти и услуги в България
Положителните отзиви, на които потенциалните ви клиенти се доверяват
Великобритания обмисля забрана на X заради голи снимки, генерирани от изкуствен интелект
Индия: твърденията на Вашингтон за търговската сделка са неточни
Reuters: САЩ обмислят да платят по 100 000 долара на всеки жител на Гренландия
Мелони призовава Европа да поднови диалога с Русия, но не очаква бързо възстановяване на Г-8
На днешната дата, 10 януари. Рождениците днес
На фокус следващите седем дни: Геополитически рискове, финансови отчети и икономически доклади