Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Innovation Capital търси предприемачи и компании, които променят начина на живот и работа в пост-пандемичния свят
Фондът за рисков капитал Innovation Capital* отново стартира акселераторската програма за насърчаване и финансиране на стартъпи XLRadar**. Тази година програмата се насочва към търсенето и откриването на хората с визия, които ще развият нови успешни бизнес модели в полза на бизнеса и обществото след пандемията.
Новост в акселераторската програма е, че тя се фокусира върху четири вертикали, които включват: електронна търговия, образование, здравеопазване и развлекателната индустрия. Innovation Capital търси екипи и компании с визия и иновативни бизнес модели, които оптимизират процеси, залагат на различни автоматизации и дигитализация и решават проблемите, с които всеки от нас се сблъсква в тази нова реалност.
До 30 май е отворена апликационната форма, в която кандидатите могат да подадат заявка за участие.
Кой може да кандидатства?
Участие може да заяви всяка компания (или екип), без реализирани приходи от бизнес модела за предходната финансова година. Условие за кандидатстване е да има сформиран екип, който е работил над проекта поне 3 месеца. Идеите трябва да попадат в обхвата на вертикалите или бизнес моделът да засяга целева група в една или повече сектори. Програма ще се проведе онлайн в периода от 31 май до 18 юни.
Екипът на Innovation Capital ще посети и 6 града извън София, където ще се срещне с компании от местните екосистеми. Информационните дни ще се проведат в: София: 17 май; Пловдив: 18 май; Благоевград: 18 май; Русе: 19 май; Варна: 20 май; Велико Търново: 21 май; Бургас: 28 май. Инвеститорският ден ще се проведе на Beach Hub Каваци на 19 юни.
За да подпомогнат развитието на екипите и техните идеи, екипът на фонда е привлякъл и селекция от ментори в лицето на опитни предприемачи, които са създали успешни бизнеси в различните вертикали. Сред тях са Мартин Кадинов („ESL“) и Георги Ненов („Свръхчовекът“) от развлекателната индустрия; Бранимир Радуилов („Consento“ и „Поликлиника България“ и Георги Къдрев („Kalvin Health“ и „Imagga“) – здравеопазване; Михаил Стойчев („SMS Bump“ и „Yotpo”) – електронна търговия; Невен Боянов („Тинузавър“) – образование, Димитър Караиванов („Kanbanize“), както и много други. По време на програмата ще бъдат представени и някои от компаниите, в които вече фондът е инвестирал, като Worddio (образование), Easy Doc (завеопазване) и Subscribe.bg (електронна търговия) и др.
***
**XLRadar е интензивна едномесечна програма, която тества способността на предприемачите да постигнат конкретни цели, да валидират своите бизнес модели и да получат първоначалнa обратна връзка с пазара. Екипът на Innovation Capital и външните експерти ще наблюдават напредъка на всяка компания и ще предоставят индивидуална менторска подкрепа, както и различен набор от услуги, които имат за цел да ускорят развитието на проектите. Компаниите, които отговарят на зададените KPIs, ще бъдат поканени да представят своите проекти в рамките на Инвеститорския ден пред жури, състоящо се от членове на екипа на Innovation Capital, представители на други фондове за рискови инвестиции и бизнес ангели. Освен парична награда от 25 000 евро стартиращите компании ще получат и услуги на стойност 15 000 евро, включително разработване на софтуер, технологична инфраструктура, достъп до чужди пазари, правни услуги, дигитален маркетинг, PR и др. В допълнение, по време на 8-месечния пост акселерационен период най-добре представящите се компании могат да получат допълнително финансиране в размер на 25 000 евро, както и подкрепа при набирането на по-големи рундове.
*„Иновейшън Кепитъл“ АД e фонд за рисков капитал в размер на 21,1 милиона евро с мандат да осигурява достъп до дялово и квази-дялово финансиране на стартиращи компании за над 200 компании. Избран е като фонд мениджър от Фонд на фондовете да управлява ресурс от 19.5 млн. евро по Оперативна програма „Иновации и конкурентоспособност“ и допълнителен частен капитал от 1.6 млн. евро. „Иновейшън Кепитъл“ АД е управляващото дружество на фонда Иновейшън Акселерейтър България Фонд КДА, който е съфинансиран от Европейския фонд за регионално развитие.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Япония за първи път в историята си има обединена Национална разузнавателна служба
Свят |САЩ се сблъскват с най-високия брой случаи на зараза с морбили от началото на 90-те години на миналия век
Свят |За първи път от 4 г.: Социологически центрове в Русия отчетоха рекордно нисък рейтинг от 33 % за партията на Путин
Свят |Най-голямата евросделка от 4 г.: Основателят на Zara купи огромен бизнес център в Париж за 912 милиона долара
Компании |На фокус следващата седмица: Въпрос за 100 долара
Икономика |25 безполезни, но много любопитни факти
Маркетинг |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Времето: Силен вятър от запад носи дъжд и захлаждане
България |Ferrari пуска на търг първия си електрически автомобил за 1,1 милиона долара
Автомобили |На днешната дата, 24 юли. Имен ден празнува Христина
На днешната дата |Елена Цонева-Папуджиева, управител и основател на PR Care
Без банери |Художници, учени, реки или птици: Гласувайте за дизайна на новите евробанкноти
Икономика |Гърците масово нямат средства за почивка, отсядат при роднини или ходят на къмпинг
Свят |ADVERTORIAL
Две престижни международни отличия за успешния преход на България към плащания в евро
Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Коментари
Няма въведени кометари.