Износът нараства с 12,5%

Износът нараства с 12,5%

През периода януари - октомври 2017 г. от България са изнесени стоки общо (ЕС и трети страни) на стойност 43,513 млрд. лв. и в сравнение със съответния период на предходната година износът се увеличава с 12,5%. Това показват данни на Националния статистически институт (НСИ).

През октомври 2017 г. общият износ възлиза на 4,927 млрд. лв. и нараства с 14,5% спрямо същия месец на 2016.

През периода януари - октомври 2017 г. в страната са внесени стоки общо на стойност 48,256 млрд. лв., или с 15,4% повече спрямо същия период на 2016 г.

През октомври 2017 г. общият внос се увеличава с 12,3% на годишна база, до 5,426 млрд. лв.

Общото външнотърговско салдо  е отрицателно през периода януари - октомври 2017 г. и е на стойност 4,743 млрд. лева. По цени FOB/FOB (след елиминиране на разходите за транспорт и застраховки при внос на стоки) салдото през периода януари - октомври 2017 г. също е отрицателно и е в размер на 1,667 млрд. лева.

През октомври 2017 г. общото външнотърговско салдо е отрицателно и е на стойност 498,8 млн. лева. По цени FOB/FOB салдото също е отрицателно и е в размер на 183,3 млн. лева.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Как се променят правилата за платеното паркиране в София?
Борисов: Нито Борисов, нито Пеевски може да си позволи да купува рафинерията
И Си Дзинпин няма да присъства на срещата на Г20
Как ще се променят доходите ви след осигурителните промени през 2026 г.?
Диамантена брошка, изгубена от Наполеон при бягството му от Ватерло, се продаде за 4,4 милиона долара
Шокиращи цени на месото отказват от щандовете и от гиросите купувачите в Гърция
Теодор Георгиев, Нестле България: Гората не расте за ден, но живее за поколения
Парлментът отхвърли ветото на президента върху промените, свързани с особения управител в "Лукойл"