Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Най-голямата хърватска компания продължава да се срива
Най-голямата частна компания в Хърватия - Агрокор натрупа нетни загуби през 2016 г. от 3,2 млрд. куни (500 милиона долара), заяви назначеният от държавата кризисен управител на компанията Анте Рамляк, съобщи ДПА.
Независимо от тези загуби и дълга от 40 милиарда куни (6,2 милиарда долара), Агрокор продължи да функционира благодарение на закон, приет през април. Хърватия одобри закона, за да защити икономиката си и да отвори врати за преструктуриране на компанията вместо да обяви банкрут. Одитът, извършен от Прайсуотърхаус Купърс, обхвана 27 филиала на компанията в Хърватия и по три в Сърбия и Босна.
Рамляк, назначен от хърватското правителство и кредиторите, представи резултатите от одита на брифинг, който бе излъчен на живо по телевизията.
Проблемите на Агрокор разтърсиха не само хърватската икономика, но също и целия балкански регион. Групировката обхваща магазини, земеделие, производство на храни и медии. Тя дава работа на 40 000 души в Хърватия и десетки хиляди други в други райони на Балканите. Проблемите на компанията накараха Европейската комисия да намали оценката си за икономическия растеж на Хърватия за 2017 г., членка на ЕС от 2013 г. от 3,1% на 2,9%.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Новият златен стандарт за доверие в марките
Маркетинг |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 15 май. Международен ден на семейството
На днешната дата |Служебните бележки за явяване на матура могат да бъдат и на електронен формат
България |Унгария привика руския посланик след мащабна атака с дронове близо до границата с Украйна
Свят |Новият златен стандарт за доверие в марките
Маркетинг |На днешната дата, 15 май. Международен ден на семейството
На днешната дата |Цитат на деня
Цитат на деня |Излязоха резултатите от първо класиране за гимназиите след 7 клас
България | Advertorial |Служебните бележки за явяване на матура могат да бъдат и на електронен формат
България |Унгария привика руския посланик след мащабна атака с дронове близо до границата с Украйна
Свят |Тим Бъртън ще режисира „Бийтълджус 2“
Екран |Простреляха смъртоносно 16-годишно момче в столицата
България |ADVERTORIAL
Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Fibank осъществи най-значимото международно пласиране на българска банка с две емисии облигации на обща стойност от 310 млн. евро
Коментари
Няма въведени кометари.