Nestle даде $5.75 млрд. за брандове за витамини и хранителни добавки

Nestle даде $5.75 млрд. за брандове за витамини и хранителни добавки

Nestle е закупила основните марки на производителя на витамини и добавки Bountiful за 5.75 млрд. долара, едно от последните разширения на бизнеса на компанията в сферата на здравословното хранене.

Според новата сделка в портфолиото на швейцарския производител на пакетирани храни влизат брандовете Nature’s Bounty, Solgar, Osteo Bi-Flex и Puritan’s Pride, предаде „Ройтерс“.

Очаква се придобиването да бъде финализирано през втората половина на 2021 година. Извън сделката остават марките Pure Protein, Body Fortress, MET-Rx и Dr. Organic, които продължават да са притежание на Bountiful.

„Това придобиване допълва съществуващото ни портфолио за здраве и хранене“, коментира Грег Бехар, главен изпълнителен директор на здравното подразделение на Nestle, Nestle Health Science. По думите му това ще утвърди бизнеса като лидер в индустрията в масовата търговия на дребно, електронната и директната търговия в САЩ.

Придобитите марки са реализирали продажби за 1.87 млрд. долара за годината, приключваща през март 2021-ва. Маржът на EBITDA е 18.3%.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Операция "Паяжина": Как Украйна парализира стратегическата руска авиация?
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 2 до 8 юни
Националистът Карол Навроцки е победителят в президентските избори в Полша
Преки високоскоростни влакове ще свързват Мюнхен, Милано и Рим от 2026 г.
На днешната дата, 2 юни. Ден на Христо Ботев и на загиналите за свободата и независимостта на България
Рафал Тшасковски с минимална преднина на балотажа в Полша
Фразите, по които може да познаете емоционално интелигентните лидери
Y-хромозомата – генетичният ключ към по-високия ръст при мъжете