Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Регулатори в САЩ разследват 11 катастрофи с коли на Tesla
Федералните регулаторни органи по безопасност в САЩ разследват най-малко 11 катастрофи с участието на автомобили на Tesla, използващи автопилот или други функции за самоуправление, предаде CNN.
Според Националната администрация по безопасност на автомобилния транспорт (NHTSA) седем от инцидентите са довели до 17 ранени и един смъртен случай. Всички модели коли, участвали в сблъсъците, са имали функция за автопилот със самоуправление или круиз контрол, информиран за трафика.
Разследваните катастрофи са се случили между 22 януари 2018 г. и 10 юли 2021 г. в 9 различни държави. Повечето от тях са от тъмната част на денонощието.
Безопасността на функцията за автопилот на Tesla е поставяна под въпрос и преди. Националният съвет за безопасност на транспорта установи, че функцията Autopilot частично е виновна за фатален удар във Флорида през 2018 г., при който загина водач зад волана на Tesla.
Полицията в предградие на Хюстън заяви, че не е имало никой на шофьорското място на кола, която катастрофира по-рано тази година и уби двамата пасажери. Това обвинение бе отречено от Tesla. После Ланс Морави, вицепрезидент на компанията по инженерство на превозните средства, потвърди в коментари пред инвеститори, че адаптивният круиз контрол на блъснатия автомобил е включен и ускорен до 50 км/ч преди инцидента.
Разследването включва моделите Y, X, S и 3, произведени в интервала 2014-2021 година.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Компанията ви има втора репутация: тази, която AI показва на купувачите
Маркетинг |Съществуват два типа устойчивост. Вероятно игнорирате единия
Техники за успех |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата 26 юли. Имен ден празнуват Параскева, Парашкева
На днешната дата |Асоциацията на индустрията: Промишлеността в Германия губи около 15 000 работни места всеки месец
Икономика |САЩ удължиха с още месец срока за продажба на активите на „Лукойл“
Енергетика |МОК отхвърли жалба от защитници на човешките права за скандала с червения картон на Световното по футбол
Спорт |OpenAI ще инвестира над 30 милиарда долара в най-големия център за данни с изкуствен интелект в САЩ
Компании |Американското разузнаване: Новият лидер на Иран е склонен да разработва ядрени оръжия
Свят |Астрономическо събитие на годината: Луната напълно ще закрие Слънцето на 12 август
Свят |Тръм разпореди пана пред Националния музей на американската история да предупреждават за „лоша информация“
Свят |Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Любопитно |Най-голямата ракета в света за мисии до Луната и Марс, стартира в нов тестов полет
Свят |ADVERTORIAL
Две престижни международни отличия за успешния преход на България към плащания в евро
Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Коментари
Няма въведени кометари.