Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Т MARKET отчете 24,9% ръст на приходите през 2017
За втора поредна година “Максима България”, собственик на магазини T MARKET, отчита близо 1/4 ръст на търговския оборот. През 2017-та приходите на веригата са се увеличили с 24,9% спрямо предходния период. Оборотът на компанията е нараснал до 222 милиона лева (без ДДС) в сравнение с 177 милиона лева през 2016-та. Инвестициите на „Максима България“ в пазара на бързооборотни стоки също растат, като през миналата година надхвърлят 11 милиона лева (без ДДС).
През 2017-та бяха открити 5 нови магазина T MARKET, а общо 11 от първите супермаркети на веригата бяха реконструирани. От компанията посочват, че и през тази година ще продължат да увеличават мрежата си от обекти и да навлизат в нови райони и градове. През март Т MARKET откри магазини в Карнобат и Ямбол и така разшири присъствието си и в Югоизточна България. До месец декември 2018-та веригата планира да открие още 5 нови магазина в страната.
Един от тях отвори врати в София днес. Обектът се намира в ж.к. „Люлин 9“ и е 35-ят поред T MARKET в столицата. Асортиментът на новия супермаркет се отличава с предлагането и на нова линия изпечени на място грил продукти. Те са произведени от 100% прясно българско месо, което се обработва в собствения цех на T MARKET. В обекта е обособен и специален кафе-бар, който е с изцяло нова за веригата концепция, отговаряща на нейния модел за практично, удобно и приятно пазаруване.
“Максима България” е част от холдинга MAXIMA GRUPE, който притежава вериги за търговия с бързооборотни стоки в Литва, Латвия, Естония, Полша и България и мрежа от над 570 супермаркета. На нашия пазар компанията оперира под бранда T MARKET от 2005 година насам, като в магазините й работят над 1500 служители. Към момента супермаркетите от веригата са 69, разположени в 34 града в цялата страна.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 30 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Нов революционен метод може да доведе до по-ранно откриване на болестта на Алцхаймер
Наука и Здраве |Слабото търсене понижава приходите и печалбата на най-голямата химическа компания в света
Компании |Големите победители: Кои са финалистите в "Мениджър на годината 2025"?
Мениджър на годината 2025 |Нов революционен метод може да доведе до по-ранно откриване на болестта на Алцхаймер
Наука и Здраве |Големите победители: Кои са финалистите в "Мениджър на годината 2025"?
Мениджър на годината 2025 |Скенери хвърлят светлина върху промените в мозъка, когато се унасяме от умора
Любопитно |На днешната дата, 30 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Гърция започва доставки на газ за Украйна през България, Румъния и Молдова
Енергетика |Полски изтребители прехванаха руски самолет, извършвал разузнавателен полет над Балтийско море
Свят |80-годишна жена почина, забравена на остров от круизен кораб
Любопитно |Цитат на деня
Цитат на деня |ADVERTORIAL
Кредитните карти на Fibank вече предлагат разсрочване на вноски без оскъпяване
Интер Експо Център представя изцяло обновен конгресен етаж и модернизирани изложбени зали – ново ниво в организацията на събития у нас
Коментари
Няма въведени кометари.