Tesla подаде заявление за доставка на ток в Тексас

Tesla подаде заявление за доставка на ток в Тексас

Tesla иска да продава ток директно на потребителите в американския щат Тексас, става ясно от заявление, подадено от компанията в местната Комисия за комунални услуги, предаде CNBC.

Заявката е входирана след изграждането на голяма батерия в град Ангълтън, близо до Хюстън от името на изцяло притежавано дъщерно дружество на компанията, наречено Tesla Energy Ventures.

По-рано през годината Bloomberg също съобщи за проекта за съхранение на енергия от над 100 мегавата. Тогава бе изчислено, че батерия с такъв капацитет може да захрани около 20 хил. домакинства в горещ летен ден.

Подобни системи за съхранение има и на други места по света, включително в Лос Анджелис, една се изработва в Монтерей, други две има в Австралия.

В заявлението не се споменава директно името на съоснователя на Tesla, Илон Мъск. Начело на дъщерната Tesla Energy Ventures е Ана Стюарт. Според нейното резюме, което е приложено към документите, тя е помогнала на автопроизводителя да получи над 3.8 млрд. долара от регулаторни кредити от 2017 г. насам.

Ако получи одобрение за доставяне на електроенергия, фирмата ще използва служители от енергийното подразделение на Tesla, което произвежда и соларни покриви, за да увеличи продажбите и да осигури обслужване на клиенти в щата.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Имейлът не е мъртъв — но вашата стратегия може би е. Ето как да я съживите
Тази нощ преминаваме към зимно часово време
Япония вдигна изтребители, след като руски стратегически бомбардировачи прелетяха над Японско море
Канцлерът Мерц очаква САЩ да освободят германското подразделение на „Роснефт“ от санкции
На фокус следващите седем дни: Избори в Аржентина, отчети от „Великолепната седморка" и заседания на Фед и ЕЦБ
Как успешните лидери се изправят на крака след провал
Откриха наскоро изчезнала картина на Пабло Пикасо
На днешната дата, 25 октомври. Рождениците днес