Вашингтон удължи до 1 юни изключването на ЕС от митата за внос на алуминий и стомана

Вашингтон удължи до 1 юни изключването на ЕС от митата за внос на алуминий и стомана

Президентът на САЩ Доналд Тръмп отново отложи въвеждането на мита върху вноса на стомана и алуминий от Европейския съюз, Канада и Мексико до 1 юни, предаде „Ройтерс“

В изявление от Белия се пояснява, че скоро ще бъдат разкрити подробностите около споразумението с Бразилия, Аржентина и Австралия, като не се уточнява дали тези страни ще получат отсрочка.

„Администрацията ще удължи преговорите с Канада, Мексико и ЕС с още 30 дена. Във всички тези преговори, работата на администрацията е съсредоточена върху квоти, които ще ограничат вноса и ще защитят националната сигурност.“, добавиха от Белия дом.

Миналия месец Вашингтон обяви, че ще наложи мита от 25% за вноса на алуминий и 10% за вноса на стомана от редица страни, включително и от ЕС. От САЩ заявиха, че са въвели митата от съображения за националната сигурност на страната и ги определиха като „защитни тарифи“ по правилата на Световната търговска организация(СТО).

Малко по-късно обаче стана ясно, че ЕС, Канада, Мексико, Бразилия, Австралия и Аржентина ще бъдат изключени от митата до 1 май.

Източник, запознат с решението, заяви, че след 1 юни няма да има нови отсрочки.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Древна египетска лодка беше определена като „един от най-важните реставрационни проекти на XXI век“
Financial Times: Мошеници доказват с AI „автентичност“ на произведения на изкуството през застрахователи
Как ще се плащат данъците след въвеждане на еврото
Времето: Променлива облачност и силен вятър
Археолози: Древен „воден култ“ е изградил монументи, по-стари от Стоунхендж
Съветът за сигурност на ООН с извънредно заседание
Генералният секретар на НАТО отхвърля идеята за отделяне на ЕС от САЩ в сферата на отбрана
Неделя е новият понеделник: Работата през седмия ден помага за по-ефективно разпределение на задачите