Великобритания разследва сделка на Nvidia за 40 млрд. долара

Великобритания разследва сделка на Nvidia за 40 млрд. долара

Британският регулатор, отговорен за надзора на конкуренцията, ще стартира разследване на сделката на Nvidia за закупуването на производителя на чипове Arm Holdings в сделка за 40 млрд. долара, предаде Ройтерс.

Органът за конкуренция и пазари (CMA) заяви, че „вероятно ще обмисли дали след поглъщането Arm има стимул да се оттегли, да повиши цените, или да намали качеството на услугите си за лицензиране на IP за конкурентите на Nvidia“.

Споразумение за придобиването на британската Arm един от най-големите разработчици на графични процесори сключи през септември след преговори с досегашния собственик, SoftBank Group.

Това породи притеснения за потенциалното въздействие върху дългогодишната позиция на Arm като неутрален доставчик, който предоставя технологията си на различни клиенти, включително Apple и Qualcomm.

Nvidia се ангажира да запази модела за отворено лицензиране на Arm и да запази неутралността, която била сред основите за успеха на компанията, която предстои да придобие.

Британското правителство разглежда сделката, включително ангажиментите на Nvidia да запази централния офис и персонала на фирмата в Кеймбридж, Източна Англия.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Нов транспортен коридор през Гърция, България и Румъния ще свръзва Егейско и Черно море
Приватизация на войната: Глобалният бизнес с наемници процъфтява
Русия удари с дронове детска градина в Харков
„Кръстниците на AI“ и публични личности настояват за спиране на развитието на изкуствения суперинтелект
Coca-Cola HBC купува 75% дял в африканския си конкурент
„ДПС-Ново начало” ще продължи да подкрепя кабинета, но няма да участва в него (Обновена)
Понижения на фондовите борси в Европа на фона на разочароващи корпоративни отчети*
Бизнес перспективи: Сърф туризмът и влиянието му върху местните общности