Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Yahoo приключи продажбата на оперативния си бизнес, Мариса Мейър подаде оставка
Интернет компанията Yahoo приключи продажбата на оперативния си бизнес на американския телекомуникационен гигант Verizon, предадоха световните агенции.
В две отделни комюникета компаниите съобщиха, че са довършили сделката за близо 4,5 милиарда долара, въз основа на която Verizon получава основната дейност - интернет портала и имейлите на Yahoo, за да се слее с друга паднала звезда в интернет, AOL и да се оформи ново дружество, наречено Oath.
Дяловете на Yahoo в китайския гигант в онлайн търговията Alibaba ще се управляват от новорегистрирана инвестиционна компания Altaba Inc. Акциите ще се търгуват със съкращението "YHOO" до 16 юни, след което продажбите ще бъдат възобновени на 19 юни със знака "AABA".
Както беше предвидено, президентката и главен изпълнителен директор на Yahoo Мариса Мейър подаде оставка "поради свързаната с това промяна" на ролята след финализирането на трансакцията, се казва в комюнике на Върайзън. Всъщност новата щатна таблица не предвиждаше никаква ръководна роля за нея, отбелязва АФП.
Двете групи не казват нищо за възможни съкращения на работни места в резултат на сливането, докато американските медии са на мнение, че могат да бъдат застрашени 2100 позиции
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 17 юни. Имен ден празнуват Мануил, Емануил, Емануила, Емануела
На днешната дата |Rolls-Royce сключи сделка за изграждане на малки ядрени реактори в Швеция
Компании |Президентът на FIFA посети съблекалнята на Иран и подкрепи играчите
Спорт |Крахът на социалния консерватизъм и опасностите пред Европа
Общество |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |На днешната дата, 17 юни. Имен ден празнуват Мануил, Емануил, Емануила, Емануела
На днешната дата |Цитат на деня
Цитат на деня |"Уникредит Булбанк" и Банка ДСК държат най-много от парите на държавните институции
България | Advertorial |Русия пуска свой колайдер
Свят | Advertorial |Коренна промяна на валутния пазар
Финанси | Advertorial |Wizz Air свързва София с 19 държави чрез 39 директни маршрута това лято
Компании |Samsung създаде микро карта с памет от 256 GB
Технологии |ADVERTORIAL
Blink parking се превръща в естествения дигитален избор за плащане на паркирането в зона
cargo-partner разширява европейската си мрежа за автомобилен транспорт в отговор на нарастващото търсене и тенденциите за nearshoring
Коментари
Няма въведени кометари.