Арестуван е мъж, който се барикадира в дома си и стреля по полицаи

Общество

Полицията задържа 35-годишен мъж, който се барикадира в дома си в тополовградското село Орешник и в продължение на 24 часа стрелял по силите на реда, съобщи пресцентърът на МВР.

Вчера полицейски екип потърсил за справка по прокурорска преписка мъжа, чието име е Иван Пачелиев, разказва бТВ. Той обаче отказал да излезе, заключил се в дома си, заплашил служителите на реда и открил стрелба. 

Задържан вчера към 18,30 след полицейска операция, в която са участвали 80 полицаи, сред които спецчастите "Кобра" и Специализирания отряд с борба с тероризма. Пачелиев имал 3 законни оръжия.

Той е безработен, но преди няколко години е служих 5 г. във Френския чуждестранен легион и имал добро военно обучение. 

Пачелиев ще бъде обвинен за възпрепятстване на органите на реда.

Днес започва претърсване на имота. Има съмнения, че мъжът е минирал двора си. При ареста си Пачелиев казал на полицаите, че в имота му ги чакат "изненади".

Арестуваният е прекарал нощта в РУ-Харманли и днес ще бъде конвоиран до имота за процесуално-следствени действия.

Хората от селото познават Пачелиев като особен, но не и агресивен човек. Бил дървосекач и заради това имал проблем с горските. По-рано бил разследван за убийството на кон, но проверката е прекратена. Това са единствените два случая, когато е влизал в полезрението на полицията, отбелязва бТВ.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

България за втори пореден месец е на първото място в ЕС по ръст в производството на услуги
Спор с медиите: Тръмп заплаши с дълги присъди разпространителите на новини за недостиг на боеприпаси в САЩ
Меси ще съди медиите за нарушаване на личния живот на погребението на баща му
Унгария очаква рестарт на АЕЦ „Пакш“, след като нивото на Дунав започна да се покачва
Иран постави нови условия за отварянето на Ормузкия проток
Шефът на Palantir Алекс Карп нарече AI индустрията „марксистка“
Продажби на оръжие и кибератаки: Властта на лидера Ким Чен Ун докара „неочаквани“ 22 млрд. долара в Северна Корея
Япония подготвя отговор на намерението на Русия да кръсти остров от Курилите на легендарния шпионин Рихард Зорге
NASA сглоби кораба „Орион“ за първия етап от пътуването до Луната
Руски въздушни удари около Киев убиха трима души, Зеленски е на знакова визита в Сърбия
Как да подходите при конфликт между вашите ценности и изискванията в работата?
Пица, паста, протеини и картофи – как италианските деца станаха толкова затлъстели
САЩ разполагат система за противоракетна отбрана в Израел след атаката на Иран
До 7,15% годишна доходност: Румъния привлича спестяванията на гражданите с нови държавни облигации
Производител на тоалетна хартия в САЩ пуска производство от листата на растението хеспералое
"ЕМКО": Изключва се човешка грешка за взривовете във военния завод край Трявна
Севернокорейска хакерска група разработва инструменти с изкуствен интелект за кибератаки
Нов център за лични документи отваря врати в София
Всички инвестират в AI, но почти никой не печели от него. Каква е причината?
Д-р Венета Павлова, собственик на дентална клиника „ЕО Дент“
Частично бедствено положение е обявено в резерват "Сребърна"
Продажбата на евро от САЩ в подкрепа на йената е изненадала Европейската централна банка
Най-голямата карта на Вселената с близо 4 млрд. обекта разгадава природата на тъмната материя