България призовала ЕК да състави план за действие ако Турция пусне мигрантите

България призовала ЕК да състави план за действие ако Турция пусне мигрантите

Призовали сме Европейската комисия да започне работа по план "Б", ако реториката от страна на Турция придобие реални измерения. Това заяви пред български журналисти в Брюксел министърът на външните работи в оставка Даниел Митов по повод заявките на Анкара, че може да отвори границите към ЕС за приютените на турска земя мигранти, предаде БТА.

Надяваме се, че до това няма да се стигне, но не можем да крепим политиката си само на надежди. На национално ниво България взима всички възможни мерки за ограничаването на миграционните потоци, добави Митов.

НАТО е призована да следи обстановката с миграцията в Черно море, както и че до момента няма данни там да има напрежение. Ако се появят подобни симптоми, НАТО и ЕС трябва да бъдат в готовност да реагират, отдавна сме призовали за конкретни действия, посочи той.

По повод информациите за възможен атентат у нас Митов отбеляза, че българските служби работят по темата. "Непрекъснато следим подобни комуникации, службите за сигурност са в постоянна готовност да реагират на подобни заплахи. Трябва да бъдат сведени до нула възможностите за осъществяването на враждебни действия. Трябва да се води безкомпромисна битка с такива заплахи", коментира Митов.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Изтекли документи на Microsoft разкриват заплатите, бонусите за наемане и наградите с акции по нива
Нови чешки влакове ще заменят старите руски в софийското метро
Doritos промотира нов пикантен чипс с пародия на ретро филми за възрастни (Видео)
На днешната дата, 11 август. Рождениците днес
Това са най-предпочитаните от свръхбогатите градове за втори дом и някои могат да ви изненадат
Зеленски: Краят на войната трябва да бъде справедлив и съм благодарен на всички, които сега са с Украйна
Вътрешният министър на Австрия ще намали събирането на семействата на бежанци
Цитат на деня