Близо 400 катастрофи в София до ранния следобед

Общество

394 пътнотранспортни произшествия са възникнали от тази сутрин до 15 ч. днес в София, заради усложнената вследствие на продължаващия снеговалеж обстановка. Четири от катастрофите са по-сериозни, с пострадали, но без опасност за живота им, предаде bTV= Три от произшествията са с участието на пешеходци, d един от инцидентите е възникнал на пешеходна пътека.

Посетените от служители на отдел „Пътна полиция“ – СДВР пътни инциденти са 145, в 245 от случаите шофьорите са подписали двустранни протоколи.

От Пътна полиция призовават шофьорите да се движат със скорост, съобразена с метеорологичните  условия, да спазват дистанция и да се съобразяват с пътните знаци и указанията на контролните органи. Апелът към пешеходците е да се движат с повишено внимание и да имат предвид, че при хлъзгавата пътна настилка, спирачният път на автомобилите е по-дълъг.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Урок по предприемачество от реалния свят: Симона Косева вдъхнови ученици да приемат провала като път към успеха
Традиция на MI6: Шефовете на френските и британските шпиони се срещат на мач по ръгби в Париж
Тръмп: Иран е разгромен, иска сделка, но тя не устроива Вашингтон
Конфликтът в Близкия изток води до спад с 15-20 % на резервациите в българския туризъм
Държавният департамент на САЩ дава до 10 млн. долара за информация за новия лидер на Иран
Френските плъхове влязоха в предизборната надпревара за кмет на Париж
Историческо: Пилотът на Мерцедес Антонели стана най-младият победител в квалификациите на Формула 1
На днешната дата, 14 март. Световен ден на съня