Ден на национален траур, в памет на жертвите край Своге

Ден на национален траур, в памет на жертвите край Своге

Днес е ден на национален траур в България в памет на жертвите на тежката катастрофа край Своге от 25 август. 

16 души загинаха, а над 20 бяха ранени, когато автобус се преобърна в дерето край Своге. Сред жертвите е и 13 годишно момче. Всички са се връщали от посещение в манастир "Седемте престола".

Пострадалите са откарани в болниците „Пирогов”, „Св. Анна,” ВМА, „Царица Йоанна-ИСУЛ,” и в болницата в Своге. Някои от тях са в критично състояние.

В памет на жертвите днес националните флагове на всички държавни институции ще бъдат свалени наполовина.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Франция оправда блогърите, които твърдяха, че Бриджит Макрон е мъж със сменен пол
Производителят на медицинските роботи da Vinci открива завод за 42 млрд. евро в Първомай
Тръмп за първи път ще използва президентските си правомощия, за да изпрати оръжия на Украйна
Рекорд за аукцион: Чантата Hermès на актрисата Джейн Бъркин беше продадена за 10 милиона долара
Вот след вот: ПП-ДБ, "Величие" и МЕЧ готвят нови предложения за сваляне на правителството
На днешната дата, 11 юли. Световен ден на човечеството
Цветелина Грозданова, YEPevents: Хибридните и онлайн събития и професионалното видео съдържание вече са неизменна част от ефективната корпоративна комуникация
Fitch и S&P Global повишиха кредитния рейтинг на България