Министърът на регионалното развитие уволни шефка на "Автомагистрали"

Общество

Министърът на регионалното развитие и благоустройството Гроздан Караджов е подписал днес заповед за освобождаване на изпълнителния директор на „Автомагистрали“ ЕАД Десислава Христова. Причините не се посочват.

Предстои вписване на промяната в Търговския регистър, а със същата заповед се прави и изменение на устава на дружеството, стана ясно от съобщение на пресцентъра на министерството на регионалното развитие. Промяната предвижда то да се представлява от един изпълнителен директор вместо двама, както е било до момента. Така, изпълнителен директор на "Автомагистрали" ще бъде само Иван Станчев.

Десислава Христова бе назначена по време на първото служебно правителство - първоначално като член на съвета на директорите. След това МРРБ обяви конкурс за тази позиция, тя го спечели и бе назначена за постоянно. Впоследствие бе определена и за шеф на Съвета на директорите, както и за втори изпълнителен директор. 

Христова беше в борда на държавната компания и по време на правителството на ГЕРБ в периода 2018-2019 г. Тя подаде оставка, след като в медиите изтече запис на неин телефонен разговор с шеф на дирекция в пътната агенция, в който се чуваше, че дава конкретни указания "на Иван да се дават повече поръчки". 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Холивудската звезда Кейт Бланшет е назначена за професор по съвременен театър в Оксфорд
9 български поговорки за парите, които да (не)спазваме
Цените на петрола се понижиха, пазарите очакват възстановяване на корабоплаването през Ормузкия проток
На днешната дата, 24 юни. Еньовден
Времето остава променливо, на места се очакват валежи и градушки
Защо най-талантливите служители спират да поемат рискове на работното място?
Шефът на SoftBank: Коментарите за балон са богохулство срещу AI