Очаква ни слънчева събота

Очаква ни слънчева събота

В събота, 5 май, ще бъде предимно слънчево. Сутринта на места в източните райони ще е с мъгла или ниска облачност. Около и след обяд, както и до полунощ, главно над Югозападна България, ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места там ще превали и прегърми.

Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще са между 25° и 30°, в София - около 26°. Атмосферното налягане е и ще се задържи малко по-ниско от средното за месец май.

По Черноморието до обяд ще е с ниска облачност или мъгла, след което ще се установи предимно слънчево време. Ще духа слаб до умерен североизточен вятър. Максималните температури ще са 17°-20°. Температурата на морската вода е 17°-19°.

Вълнението на морето ще е 1-2 бала.

В планините ще преобладава слънчево време. Около и след обяд, над масивите в западната половина от страната ще се развие купеста и купесто-дъждовна облачност и на места ще превали и прегърми. Ще духа умерен, временно силен вятър от изток-югоизток.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Изследователи откриха микроби, които са в капан на арктическите ледове вече 40 000 години
"За нас боклукът е злато": Как мафията превърна Неапол в депо за токсични отпадъци
Учени от Обединеното кралство направиха рядко откритие, свързано с гъбите
Навици за постигане на висока емоционална интелигентност
Министерството на обраната предлага военното обучение да излезе от класните стаи
Франция потъна в още по-дълбока политическа криза. Какво предстои?
Тръмп може да се позове на закон за извънредно положение, за да изпрати армията в американски градове
Запрянов: Ще поискаме усилване на охраната на въздушното си пространство със средства на съюзниците