Повреда блокира полет на България Еър от Франкфурт

Общество

Десетки пътници на авиокомпания "България еър" са блокирани на летището в германския град Франкфурт, предаде БНР. Самолетът на компанията, който е трябвало да пътува по дестинацията, не е излетял за София заради повреда по корпуса, съобщи за "Хоризонт" директорът на авикомпанията Янко Георгиев.

При заход на самолета на ръкава за отвеждане на пътниците е нанесена щета - изкривяване на обшивката, поясни той. В това състояние, самолетът не може да лети, това е деформация, при която е необходима намеса на експерти. Немски инженери вече са направили оглед и са дали първо заключение, че машината трябва да остане на земята, уточни още Янко Георгиев.

Компанията вече е насочила свой самолет от Лондон да кацне във Франкфурт и да вземе всички пътници. "Към момента са настанени в транзитния салон, обслужват се с напитки и храна, полагаме максимално грижи за тях.", поясни Георгиев и прогнозира около 5-6 часа закъснение на полета от Франкфурт за София.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 6 до 12 април
Запрянов: С подписаното споразумение за сигурност с Украйна ние не поемаме никакви военни ангажименти
Времето: Днес ще бъде предимно слънчево
Северна Македония намалява акцизите на горивата, дизелът поевтинява най-много
Българският фермерски съюз предупреждава за риск от прекратяване на членството на България в „Копа-Коджека“
Египет минава на дистанционна работа всяка неделя заради енергийната криза
Папа Лъв XIV: Онези, „които имат властта да започват войни“, да „изберат мира“
На днешната дата, 6 април. Рождениците днес