Проверяват изправността на електромерите в страната

Общество

Министерството на енергетиката и Комисията за енергийно и водно регулиране започват съвместни проверки в трите електроразпределителни дружества. Ще се проверява и техническото състояние на съоръженията и електромерите в страната, предава БНТ.

Целта е да се види дали компаниите доставят реалната услуга, за която потребителите плащат.

Проверките бяха наложени поради притесненията от страна на бизнеса за сериозно поскъпване на електроенергията на борсата.

Вчера министърът Теменужка Петкова обеща да се търсят възможности държавните енергийни дружества да осигурят допълнителни количества електроенергия за борсовия пазар, за да не се стига до драстични скокове в цената.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Холивудската звезда Кейт Бланшет е назначена за професор по съвременен театър в Оксфорд
Звездите за бизнеса от 22 до 28 юни: Големите трансформации невинаги се случват бързо
Основателят и лидер на "Величие" Ивелин Михайлов закрива "Исторически парк"
Времето: Ще бъде предимно слънчево
Крал Чарлз III ще публикува данъчните си плащания за първи път като монарх
Куба предприема исторически завой към икономическа либерализация
tbi bank и JYSK си партнират, за да направят идеите за обновяване на дома по-достъпни