Регионалният министър: Държавата губи 1,5 млн. лв. на ден от липсата на тол система
Максимално бързото въвеждане на тол системата е сред основните приоритети на Министерството на регионалното развитие и благоустройството. Генерираният ресурс от тол такси ще е достатъчен, за да бъде пътният сектор устойчив, да се самофинансира и самоиздържа. Това каза днес в студиото на Нова телевизия министърът на регионалното развитие и благоустройството Николай Нанков. Той даде интервю за предаването „Събуди се“ по актуалните въпроси в ресорите на регионалното министерство.
Държавата губи минимум 1.5 млн. лв. на ден от невъвеждането на тол системата, която се бави заради непрекъснати жалби на търга. Приходите от тол таксите ще се ползват единствено и само за поддръжка, ремонти и строежи на пътища, заяви Нанков. Министърът отбеляза, че наесен ще започнат ремонтите по магистрала „Тракия“, които ще продължат не повече от месец и половина. Поет е ангажимент да бъдат рехабилитирани и редица от алтернативните на магистралите маршрути през следващата година. „Част от тях са в много лошо състояние и не са ремонтирани от 35 години“, допълни по темата Нанков, като коментира, че е нормална практика в страните от Западна Европа да се прави рехабилитация и поддръжка на пътищата на всеки 6-7 години.
„Ако искаха да вземат паметника, имаха 5-6 години да го направят“, изтъкна министърът във връзка с желанието на БСП да получи безвъзмездно право на собственост върху комплекс връх Бузлуджа. След промените в закона в началото на тази година, те вече нямат право да получат безвъзмездно право на собственост, а той не може и да бъде експлоатиран като стопански субект. „10 години безвъзмездно право на ползване - такова беше искането на колегите от БСП и ние, като вносители на предложението, бяхме съгласни, както и премиерът, тъй като това беше неговият ангажимент. Финансовият министър също гласува ЗА“, подчерта Нанков и добави, че социалистическата партия не е представила дори конкретен план за възстановяването и целта на ползване на паметника. „БСП могат и понастоящем, когато собствеността е държавна, да направят, ако желаят, дарителска кампания и да подпомогнат държавата в поддръжката на паметника“, посочи министърът.
В момента паметникът се управлява от областната управа на Стара Загора.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Обрат в данните от паралелното преброяване: Пет партии в парламента, Прогресивна България печели 45%
Политика |Борисов: Изборите решават кой да е първи, но преговорите ще решат кой ще управлява
Общество |Асен Василев и Ивайло Мирчев: Изборите слагат край на модела Борисов-Пеевски
Политика |МВР съобщи в полза на кои партии са извършени най-много изборни нарушения
Общество |Румен Радев с първи коментар след вота: Ще направим всичко възможно да не допуснем да ходим пак на избори
Политика |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Активността към 16:00 ч.: 34,6% по данни на ЦИК, 39% според екзитпол
България |Избирателната активност към 14:00 ч. достигна 34%
Политика |Ето каква е избирателната активност към 12:00 часа
Политика |Служебният премиер Андрей Гюров: В парламента се влиза с идеи, а не с пачки в пояса
Политика |Избирателната активност към 11:00 ч. достигна 12,12%
Политика |Учени съживиха животно, прекарало 24 000 години в замразено състояние
Наука и Здраве |Лукашенко е готов за среща с Тръмп, но само при „голямо споразумение“
Свят |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.