Счупен трамвай едва не рани пътничка

Общество

Дефект в пантографа (устройството, което държи жиците) на трамвай с номер 23 е предизвикал неговото чупене и падане от покрива на мотрисатa, при което елементът се блъска в стъклото на превозното средство. Като по чудо не засяга пътничката Елза Минева, която е седяла точно там, съобщава NOVA.

„Чу се силен звук, обърнах се и видях как целия пантограф пада и се удря в стъклото”, разказва потърпевшата. „В началото и ватманът се стресна, обади се в депото и ни каза да изчакаме. После ни свали от трамвая и ни помоли да минем в страни”.

Трамваят е произведен между 1960-1961 г. Такива трамваи има 4 или 5 на брой. Те са най-старите у нас, но няма проблем да се движат, заяви зам.-директора на Столичния електротранспорт Иво Василев. „По някаква причина се е скъсал станокът, който е дървен, и пантографът е паднал. Това много рядко се случва, имало е скрит дефект”.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Знаменит фитнес треньор разкри 3-те най-прости правила за отслабване
БНБ: Депозитите на домакинствата у нас нарастват с 19% към края на май
Първи трейлър на филма „Часът на чудовището“
Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Христанов: Ще режем заплати на шефове на държавни горски предприятия
Маркет линкс: Доверието към правителството е 45%, а към парламента - 22%
Златните правила на Джон Дейвисън Рокфелер
2-ри годишен Форум за транспорт, логистика и спедиция: Под натиска на регулациите
Изненадващата причина другите постоянно да ви разочароват
ABSOLUT представя уникалната си арт колекция на изложба в София
Джеф Безос влиза в съревнование с Илон Мъск на два фронта