Собственикът на Виваком иска да купи вестниците „Телеграф“ и "Монитор"

Общество

Компанията „Юнайтед груп“, която през лятото придоби най-големият български телеком оператор по приходи Виваком, иска да придобие “Вестник Телеграф“ и издателската къща „Борба“. Според съобщение от Комисията за защита на конкуренцията сделката ще се осъществи чрез дъщерната фирма „Юнайтед медия“. В придобиването са включени вестниците „Телеграф“, „Монитор“ и „Борба“. Комисията пише, че становища от трети страни може да се дават до седем дни, тоест до 25 декември.

Само преди няколко дни „Юнайтед медия“ внесе искане в КЗК да стане собственик на Нова телевизия и „Нет инфо“.

Към момента „Телеграф“ и „Борба“  управлявани от адвоката Александър Георгиев, свързван с депутата от ДСП Делян Пеевски.

Според неофициална информация „Юнайтед Груп“ е придобила Виваком за 1,2 млрд. евро. Самата компания, която  започва дейност през 2000 г. като кабелен оператор в Сърбия, в момента е един от водещите доставчик на телекомуникационни услуги в Югоизточна Европа. Тя беше придобита през 2019 г. от инвестиционната компания BC Partners, която пък от своя страна е извършила над 100 придобивания на обща стойност над 145 млрд. евро.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
The New York Times: Пентагонът не е получавал заповед за подготовка на военна операция в Гренландия
Тръмп се отказа от новите мита и обяви, че се обсъжда „рамката на бъдещо споразумение“ за Гренландия
Времето: В Южна и Източна България все още с валежи от дъжд
Защо се чувстваме толкова добре, когато разберем за отменена среща?
На днешната дата, 22 януари. Рождениците днес
Шефът на Ryanair благодари на Илон Мъск за ръста в продажбите след онлайн спора между двамата
Шефът на Microsoft: Изкуственият интелект трябва да се разшири отвъд технологичния сектор и развитите страни