Солена глоба за собственици на магазини, ако попречат на проверка от контролен орган

Солена глоба за собственици на магазини, ако попречат на проверка от контролен орган

До 6 000 лв. глоба или имуществена санкция да бъде налагана на собствениците на магазини, ако попречат на проверка от контролен орган. Това предвиждат готвените промени в Закона за храните, които народните представители ще гласуват окончателно днес.

Глоба ще има и за магазините, които не предоставят на контролните органи необходимите документи или възпрепятства изпълнението на служебните им задължения. За неспазване на хигиенните изисквания в обекти на производители, преработватели и търговци на храни глобата ще е до 4 000 лв.

С промените в Закона за храните за първи път се регламентира онлайн търговията при хранителните продукти, а също така се създава и Национален съвет, които играе ролята на постоянен консултативен орган.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Неизвестно за известните: Пастир на кози става символ на лукса и измисля прочутата фраза „Клиентът винаги е прав“
Най-голямата компания за фотоволтаични централи в България консолидира финансовите си отчети по нов начин
"Mercedes-Benz" предлага по 500 000 евро на служители, ако напуснат доброволно
Байдън, Камала Харис и Антъни Блинкен са лишени от достъп до секретна информация
Най-ценният шпионин и двоен агент на Запада Олег Гордиевски почина в дома си във Великобритания
Папа Франциск се възстановява бавно, но трябва да се "учи отново да говори", Ватиканът отрича оттеглянето му
Правилото на шахматиста
Нова концепция: Zara отваря магазин в китайски град с кафене и студио за създаване на съдържание