В Кнежа измериха най-ниската температура

Общество

Най-ниската измерена температура тази сутрин е в Кнежа – минус 16 градуса, застудяването продължава и през следващите дни. Това съобщиха за Агенция „Фокус“ от НИМХ. В Севлиево е измерена температура от минус 14 градуса.

В момента сняг вали в южните райони на страната, а най-голяма снежна покривка от изминалата нощ в момента има в района на Петрич. В равнините снежната покривка е между 1 и 5 см, в Кнежа е 11 см.

През следващите дни се очаква ново нахлуване на студен въздух от север, като температурите ще продължат да се понижават и ще паднат с още 5-7 градуса. От НИМХ съветват хората да следят прогнозата за времето и да са добре информирани.

Метеоролозите уточняват също, че няма нищо необичайно в атмосферното налягане за януари и отчитаните ниски температури са меки за климата на страната.

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Пет практични начина за изграждане на култура на казване на истината на работното място
Въпреки оплакванията: Организаторите на Олимпийските игри през 2032 г. в Австралия не се отказват от състезания в река с крокодили
На днешната дата, 17 април. Рождениците днес
Времето: Значителна облачност над Южна България
Влезе в сила 10-дневното прекратяване на огъня между Израел и Ливан. Тръмп заяви, че през уикенда може да има среща САЩ-Иран
МАЕ: Европа разполага със самолетно гориво за около 6 седмици
tbi bank обяви Армен Матевосян за директор „Данни, AI и монетизация“