Времето до края на април

Времето до края на април

Какво време да очакваме до края на прилетния месец април? 

Във вторник и сряда в много райони от страната ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на много места ще има превалявания, придружени и с гръмотевици, посочва прогноза за времето на bTV. 

В сряда вятърът ще бъде от северозапад, във вечерните часове ще се ориентира от североизток, ще се усилва и с него ще нахлува по-хладен въздух. 

В четвъртък и петък с прекъсвания ще превалява дъжд.

Ще бъде ветровито, особено в  Източна България, където ще духа умерен, временно силен вятър от север-североизток. Максималните температури ще се понижат още и ще се доближат до обичайните за сезона.

През почивните дни вятърът ще се ориентира от северозапад. Облачността ще е променлива, почти без валежи. В неделя ще има повече слънчеви часове и бързо ще се затопля.

В началото на следващата седмица ще бъде предимно слънчево, с купеста облачност в следобедните часове и условия само за локални краткотрайни превалявания.

Вероятност за захлаждане и по-интензивни валежи ще има около 26 април. В края на месеца вероятността за валежи намалява. Ще  започне и повишение на температурите.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Стана ясно за кого са „изчезналите“ 780 гласа от изборите през октомври 2024 г.
Мъск подкрепи излизането на САЩ от НАТО, нарече външният министър на Полша "дребно човече"
Светът на парите: Акциите на Tesla са на червено, откакто Мъск отиде във Вашингтон
Зеленски се надява на практически резултати от срещата в Саудитска Арабия
Тръмп обяви, че ще удвои митата върху канадските метали до 50%
Украйна удари Подмосковието с най-мащабната досега атака с дронове
Страхове от стагфлация тресат американските пазари
Пазарната капитализация на американските технологични гиганти се срина със 750 млрд. долара