Времето: Опасни валежи и днес

Времето: Опасни валежи и днес

И днес в много райони от страната ще се развива мощна купеста и купесто-дъждовна облачност.

На много ще има краткотрайни валежи, придружени от гръмотевични бури, посочва прогноза за времето, цитирана от bTV. 

Ще се запазят условията за локални интензивни валежи и градушки, като по-значителни ще са явленията в Северна и Западна България. С валежи само на отделни места, а преди обяд и с повече слънчеви часове, ще е в крайните източни райони.

Максималните температури ще са предимно между 25 и 30 градуса.

По Черноморието преди обяд ще е предимно слънчево. След обяд ще има временни увеличения на облачността и на отделни места ще превали и прегърми. Ще духа слаб до умерен североизточен вятър. Максималните температури ще са от 25 до 29 градуса. Температурата на морската вода е от 23 до 25 градуса. Вълнението на морето ще е 2 бала.

В  планините ще се развива мощна купеста и купесто-дъждовна облачност и на много места ще има краткотрайни, временно интензивни валежи, придружени от гръмотевични бури. Ще духа до умерен вятър от изток-югоизток. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 19 градуса, на 2000 метра – около 13.

В неделя и понеделник ще се задържи неустойчиво, с развитие на мощна купеста и купесто-дъждовна облачност. На много места в цялата страна ще има краткотрайни валежи и гръмотевични бури. Ще се запазят условията за локални интензивни валежи и градушки. От северозапад, в източните райони - от североизток, ще проникне малко по-хладен въздух и температурите слабо ще се понижат.

Във вторник и сряда валежите чувствително ще намалеят като обхват и интензивност. Ще има и повече слънчеви часове. Температурите ще се повишат.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 15 юли. Имен ден празнуват Владимир, Владимира, Влади, Владо
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 14 до 20 юли
Тръмп обяви оръжие за Украйна за милиарди и заплаши Русия с мита от около 100%, ако до 50 дни няма споразумение
България е сред най-засегнатите от климатичните промени държави в Европа
Преходът към еврото вече започна: Левовите банкноти в обращение намаляват с 6% от началото на 2025 година
Върховният съд на САЩ даде зелена светлина за закриване на министерството на образованието
Великите слушатели използват три думи, за да пробият защитната черупка на събеседниците си
Годишната инфлация в България се ускори до 4.4%