Времето: Идеално за плаж!

Общество

Само за няколко дни от началото на юли, морето бързо се затопли и температурата на морската вода вече е в границите 24-27 градуса. Съботата ще е чудесна за плаж по българското Черноморие. Сутринта там ще е облачно, но облаците бързо ще се разсеят и около и след обяд ще бъде слънчево. Ще духа слаб до умерен източен вятър. Максимални температури на въздуха ще са 27-30 градуса. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.

Над останалата част от страната ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на много места ще има краткотрайни валежи и гръмотевична дейност. Има вероятност за градушки. Вятърът ще бъде слаб до умерен, в западната половина от страната северозападен, а в източната - от север-североизток. Максималните температури ще са от 28 до 32 градуса в западната част от страната и до 34-36 градуса на места в югоизточната.

Над планините в Западна и Централна България ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на много места ще има краткотрайни валежи и гръмотевични бури. Над масивите от източната част от страната ще бъде предимно слънчево. Вятърът ще бъде слаб до умерен в ниските части от североизток, по билата от югоизток. Максимална температура на височина 1200 метра ще е около 22 градуса, а на 2000 метра – около 15 градуса.

На 4 юли слънцето ще изгрее в 5:55 часа и ще залезе в 21:06 часа. Продължителността на деня е 15:11 часа. 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

5 начина да отключите най-добрите качества в себе си и в хората, които ръководите
На днешната дата, 12 май. Световен ден на медицинските сестри
Звездите за бизнеса от 11 до 17 май: Умерен риск, разумни инвестиции и по-малко импулсивни решения
Цитат на деня
„УниКредит за ЦИЕ“ разширява достъпа до финансиране за бизнеса с нов ресурс от €2.6 млрд.
Брюксел увеличава безплатните емисионни квоти за европейската индустрия
Седемтте чудеса на света: Археолози откриха на морското дъно 80-тонни камъни от Александрийския фар
Увеличава се рискът от сблъсъци между кораби и китове край бреговете на Южна Африка