Чешката полиция ще преследва престъпници с Ferrari

Цитат на деня

Полицията в Чешката република се похвали с ново попълнение към своя автопарк - Ferrari, способно да развива скорост до 325 км/ч, пише Би Би Си.

От полицията съобщиха, че автомобилът е бил конфискуван от престъпници.

Цената от 12 хил. евро, която е била похарчена за конвертирането на автомобила в полицейска кола, е сходна с тази за закупуването на нов хечбек Skoda, посочват от полицията.

Ferrari 458 Italia ще се използва за разбиване на незаконни състезания по пътищата и преследване на крадени коли, казват оттам.

С флуоресцентни жълти и сини ивици, автомобилът ще се използва от отдела за специално наблюдение и ще се управлява от специално обучени служители.

Началникът на отдела за движение по пътищата на полицията каза, че автомобилът ще бъде използвано, наред с други неща, за преследване на „най-агресивните шофьори“ по чешките пътища.

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Холивудската звезда Кейт Бланшет е назначена за професор по съвременен театър в Оксфорд
Цените на петрола се понижиха, пазарите очакват възстановяване на корабоплаването през Ормузкия проток
9 български поговорки за парите, които да (не)спазваме
На днешната дата, 24 юни. Еньовден
Времето остава променливо, на места се очакват валежи и градушки
Защо най-талантливите служители спират да поемат рискове на работното място?
Шефът на SoftBank: Коментарите за балон са богохулство срещу AI