205 са излекуваните пациенти от COVID-19 у нас
За 43 нови случая на COVID-19 у нас съобщиха от Националния оперативен щаб. За последните 24 часа 56 от изследваните проби са дали положителен резултат. Така регистрираните случаи на коронавирусна инфекция в България стават 1290. Активните случаи са 1030. Починалите лица са 55, а излекуваните - 205.
Пациентите с доказан COVID-19, които се намират под лекарско наблюдение в болнични условия, са 292-ма. От тях 37 са настанени в интензивни структури.
138 медицински служители са дали положителни проби за COVID-19 до момента. Новите 3 случая са установени при лекар, медицинска сестра и санитар от различни клиники в УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“. Никой от тях не работи в хирургията на лечебното заведение.
Според ген.-майор Венцислав Мутафчийски България се "катери" към следващия пик на заразата. Наблюдава се възникването на нови огнища, но благодарение на бързата и адекватна реакция на медиците, те бързо са ограничени. Такова се наблюдава в Кюстендилско. Регистрирани са 13 нови заразени, като общото между тях е работата им в ТЕЦ "Бобов дол".
"Броят на тези заразени е плод на по-сериозни изследвания. Районните здравни инспекции си вършат много добре работата. Преди дни съобщихме за 1 новозаразен и в резултат на работата на РЗИ се откриха и следващите. Ще продължават да се откриват нови случаи. Повечето дори са без симптоми", обясни началникът на Оперативния щаб.
"Всяко разхлабване на мерките би довело до осложняване на епидемиологичната обстановка. Заговори се за отхлабване на мерките в Германия, в пресата видях съобщения, че в Берлин се изграждат зали за приемане на болни. Има ясното съзнание, че такива отхлабвания на мерките ще доведат до осложняване на обстановката. Трябва да има единност в обществото дали може да се плати такава цена, това е и политически въпрос. Експертното мнение е едно и също", обясни Мутафчийски.
Източник: Министерството на здравеопазването
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
ООН: 41,6 млн. души са избягали от насилие и конфликти в родните си страни през 2025 г.
Свят |Президентът на FIFA: Организацията не може да управлява правителствата и полицията за визите
Спорт |Рекордното IPO на SpaceX може да направи над 4000 души милионери
Финанси |Рекорд за Европа: Колекция от картини на Модилиани, Пикасо и Малевич отива на търг за 270 млн. долара
Свят |Конго отчете над 600 случая на заразени с вируса ебола, проследяват 5500 контакта
Свят |Илюзията за евтиното: Как алгоритмите на Shein и Temu изкривяват пазара
Компании |364 са заболелите от морбили у нас. От тях 300 са деца
ЕС |Средно с 30% годишно се увеличава реализираната българска селскостопанска продукция в Kaufland
Компании |Времето: Жълт код за интензивни валежи е обявен в 16 области
България |Компаниите от Schwarz Group ускоряват развитието на дигиталния суверенитет с миграцията на 595 000 работни пространства към Workspace by STACKIT
Компании | Advertorial |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Парламентът прие мерките срещу необоснованото покачване на цените
България |САЩ и Иран отново си разменят удари в Близкия изток, петролът поскъпва
Енергетика |ADVERTORIAL
Компаниите от Schwarz Group ускоряват развитието на дигиталния суверенитет с миграцията на 595 000 работни пространства към Workspace by STACKIT
От законодателните промени до изкуствения интелект: защо знанието остава най-сигурната инвестиция за бизнеса
Коментари
Няма въведени кометари.