83,3 долара за барел петрол на ОПЕК

83,3 долара за барел петрол на ОПЕК

Средната цена на петрола на Организацията на страните износителки на петрол (ОПЕК) вчера поевтиня до 83,3 долара за барел, информира днес на сайта си петролният картел.

Във вторник един барел от кошницата на ОПЕК се търгуваше за 83,48 долара.

Цената на петрола на ОПЕК се определя на база на т.нар петролна кошница, в която влизат 13 сорта петрол за износ от страните членки на картела – Саудитска Арабия, Ирак, Нигерия, Либия, Ангола, Иран, Кувейт, Венецуела, ОАЕ„ Алжир, Габон, Конго и Екваториална Гвинея.

На 3 юли 2008 г. е отчетена най-високата цена на "кошницата на ОПЕК" – 140,73 долара за барел.

Цената на барел петрол се определя чрез извеждане на средна аритметична величина от котировките към момента на закриване на търговията с всички сортове от "кошницата на ОПЕК" предходния работен ден.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 16 юли. Имен ден празнуват Юлия, Юлиян, Юли
Politico: Франция отказва участие в инициативата за покупка на оръжия за Украйна, дългът ѝ нараствал с 5000 евро в секунда
Вече има първи глобен шофьор през тол системата, която е свързана с МВР
Футболен клуб Барселона ще получи 44 милиона евро от държава, която е сред петте най-бедни в света
Кметът на Истанбул е изправен пред съдебен процес, който може да сложи край на политическата му кариера
Възстановява се движението по столичната улица „Опълченска“ след ремонта
Финландия забранява сделки с недвижими имоти за руснаци и беларуси
Вашият коментар: Доходите или цените в България растат по-бързо?